Opis książki
Projekt Widoki władzy opiera się na potraktowaniu fotografii jako wehikułu pozwalającego wszystkim chociaż na chwilę przyjąć punkt widzenia tych nielicznych, którzy mają realną władzę. Jest to seria fotograficznych przedstawień widoków z okien gabinetów najważniejszych / najbardziej wpływowych ludzi w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Wałbrzychu i Gdańsku. Punkt widzenia, zawsze traktowany jako wyznacznik statusu społecznego jest jednocześnie bezpośrednim źródłem informacji o świecie zewnętrznym podczas czasu pracy. Co widzą z okien swoich gabinetów ludzie, którzy mają władzę polityczną, ekonomiczną, symboliczną? Wybrane fotografie widoków z okien polityków, przedsiębiorców, ludzi mediów, kultury i gwiazd pop można było zobaczyć na ulicach miast oraz w warszawskim metrze.
O autorze
Konrad Pustoła (1976–2015) – ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Warszawskim (2003) oraz artystyczne w londyńskim Royal College of Art (2008). W swoich projektach zajmuje się badaniem wizualnych aspektów relacji społecznych i ekonomicznych. Laureat konkursu Polskiej Fotografii Prasowej za cykl Sanna (2001). Uczestnik wielu wystaw m. in. Nowi Dokumentaliści (2005) w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, Bloomberg New Contemporaries (2008) w Londynie; Storia, memoria, identitia (2009) w Modenie, PhotoEspana (2010) w Madrycie. W 2010 roku wydał album Dark Rooms nagrodzony w ogólnopolskim konkursie katalogów i albumów o sztuce Reminiscencje.
Producenci: Arek Gruszczyński, Elżbieta Petruk, Magdalena Kobus
Dokumentacja wideo: www.viewsofpower.com
Więcej informacji: +TU
Informacje wydawnicze
Autor: Konrad Pustoła
Teksty: Maciej Gdula / Grzegorz Jankowicz / Marek Krajewski / Adam Mazur / Grzegorz Piątek / Maria Poprzęcka / Jarosław Trybuś
Projekt graficzny: Grzegorz Laszuk
Warszawa 2011
ISBN: 978-83-62418-11-4
Liczba stron: 165, oprawa miękka
Wydanie POL / ENG
Kup online
Papier: sklep.beczmiana.pl