PRZEDMIOTY WŁASNE ARTYSTÓW


Magdalena Starska: Rzeźba z Kapiącą Kroplą
Fot. Franciszek Buchner, z cyklu Przedmioty własne artystów

W ramach projektu Przedmioty własne artystów Franciszek Buchner fotografuje znalezione w pracowniach polskich artystów przedmioty codziennego użytku, własnoręcznie wykonane bądź przekształcane wedle potrzeb ich właścicieli. Pierwsze prace z cyklu powstały na zlecenie redakcji "Notesu.na.6.tygodni".

Zamiast skupiać się na gotowych dziełach czy intencjach artystów, Buchner, w ramach swojego quasi-etnograficznego badania, dokumentuje narzędzia determinujące efekt końcowy ich pracy. W części przypadków bez trudu rozpoznamy funkcję sfotografowanych przedmiotów, roli innych trudno się domyślić, ale jedno jest pewne – bez nich sztuki, którą znamy, po prostu by nie było. 


Rafał Dominik, jeleń z żywicy epoksydowej, w środku wyłożony futrem. Fot. Franciszek Buchner

Najnowsze prace z cyklu Przedmioty własne artystów – fotografie z pracowni m.in. Marcina Maciejowskiego, Norberta Delmana, Magdaleny Starskiej, Ewy Axelrad czy Honzy Zamojskiego, zaprezentowane zostaną na wystawie w Bibliotece Publicznej m.st. Warszawy. 

Czas: 12.12.2015 - 31.01.2016
Wernisaż: 11.12 (piątek), godz. 19
Miejsce: Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28

Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.