Bęc Zmiana

O NĘDZY PROJEKTOWEGO ŻYCIA / KRAKÓW, 3.11


Projekt: Grzegorz Laszuk

Spółdzielnia Ogniwo zaprasza na spotkanie z Kubą Szrederem, autorem książki ABC Projektariatu. O nędzy projektowego życiaDyskusję poprowadzą Kaja Puto i Jakub Baran z Korporacji Ha!art.

Książka Kuby Szredera – (nie)zależnego kuratora i teoretyka od ponad piętnastu lat pracującego i żyjącego w projekcie – jest zapisem pomruku projektowej maszynerii, która, choć urządza nasze życie, pozostaje na marginesach pola widzenia. „ABC Projektariatu” to zapis podróży po świecie sieci, gdzie wszystko rozpływa się w ciągłej „międzyprojektowej” cyrkulacji i w którym żadna pozycja nie jest dana raz na zawsze. 

Jednocześnie książka jest medytacją nad możliwościami oporu wobec projektowych mechanizmów. Zadaje pytanie, jak własne projekty realizować wedle ideałów równości, samorządności czy solidarności w sytuacji, kiedy przetrwanie w projektowym świecie wymaga podejmowania działań zupełnie z tymi ideałami sprzecznych.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę w atrakcyjnej cenie!

+++

Kuba Szreder - niezależny kurator interdyscyplinarnych projektów z pogranicza sztuki, krytycznej refleksji i społecznych eksperymentów. Redaktor wielu książek i katalogów oraz autor tekstów z zakresu socjologii i teorii sztuki. Inicjator Wolnego Uniwersytetu Warszawy. W swojej pracy teoretycznej analizuje formy produkcji kulturowej w kontekście późnego kapitalizmu. 

Kaja Puto - wiceprezeska zarządu Korporacja Ha!art. Z wykształcenia kulturoznawczyni i filozofka, studiowała w Krakowie, Berlinie i Tbilisi. Jej teksty publikuje m.in. Dziennik OpiniiNowa Europa Wschodnia i Polityka.

Jakub Baran - szef promocji Korporacja Ha!art, publicysta, działacz inicjatywy Uniwersytet Solidarny i Partii Razem.

Korzystając z serwisu internetowego Fundacji Bęc Zmiana wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Pliki cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj.